Renovácia nerezovej ocele

RENOVÁCIA NEREZOVÉ OCELE

K renovácii nerezovej ocele Vám veľmi dobre poslúži prípravky InoxiClean. Pomáhajú efektívne obnoviť a udržovať povrchy napr. Z nehrdzavejúcej ocele, hliníka, medi a ďalších materiálov. Vybrať si môžete z niekoľkých rôznych druhov: InoxiClean Restore, InoxiClean Foam, InoxiClean Spray alebo tiež InoxiClean Chalk. Všetky tieto prípravky pre Vás má k dispozícii firma Abrasiv.

InoxiClean Restore

Vďaka tomuto prípravku môžete ľahko odstrániť stopy hrdze, nečistoty alebo tiež mapy po chemickom čistení ako z nerezovej ocele, ako aj z hliníka alebo medi. Vďaka nemu budete schopní navrátiť späť pôvodný vzhľad materiálu. Navyše sa jedná o 100% biologicky odbúrateľný výrobok.

InoxiClean Foam

Táto viacúčelová pena čistí nerezové povrchy s vysokým leskom a je možné ju použiť aj na ďalšie leštené povrchy. Ďalej tiež odstraňuje nečistoty, zvyšky olejov alebo odtlačky prstov. To všetko ľahko a bez škrabancov.

InoxiClean Spray

Tento sprej je vhodný pre čistením matných povrchov nerezových ocelí, kovov a Lamináty Alebo keramických dlaždíc a pod. To všetko jednoducho o bez poškriabaniu. Ďalej tiez zaisťuje hladký a dokonalý povrch a vytvára tenký ochranný film, ktory ochraňuje povrch materiálu a zabraňuje jeho ďalšiemu znečistením.

InoxiClean Chalk

Jedná sa o čistiace a leštiace prášok ktorý sa uplatňuje najmä v konečnej fáze výroby povrchov. S jeho pomocou odstránite zvyšky olejov a odtlačky prstov z vyletěného obrobku ľahko a tiež bez škrabancov. Tento prášok sa tiež používa v kombinácii s mikrovláknom.

Read more: Renovácia nerezovej ocele

  • Hits: 4953

Leštenie nerezovej ocele

Leštenie nerezovej ocele

Nerezovej ocele predstavujú skupinu materiálov s unikátnymi vlastnosťami. Nerezová oceľ totiž nevyžaduje vďaka chróm-kysličníkovému filmu na povrchu ďalší ochranný povrch proti korózii. V prípade, že dôjde k poškodeniu povrchu, ochranný film sa vďaka prítomnosti kyslíka dokáže sám zregenerovať.
Nerezovej ocele sú veľmi vhodné pre stavebné aplikácie, najmä preto, že sú ľahko formovateľné a zvárateľnými, majú dlhú životnosť a vyžadujú len nepatrnú údržbu. Nerez je dobre spracovateľná procesy, ako sú zakružovanie, lisovanie, vŕtanie, či zváranie. Zároveň je ľahko spojiteľná s inými materiálmi zváraním, spájkovaním alebo lepením. Svoje uplatnenie nájde aj v interiéroch, kde je najviac žiadaná kefovaná alebo práve leštená nerez.
Leštenie nerezu predstavuje niekoľkých stupňový proces, ktorým možno povrch nerezu upraviť až do vysokého čiže zrkadlového lesku. Je potreba cez brúsenie a kefovanie zjemniť povrch natoľko, aby bolo možné ho rozleštiť až do požadovaného stupňa lesku. Tento proces musí byť vykonaný veľmi starostlivo. Jedine tak možno dosiahnuť požadovaného výsledku. Všetky vlastnosti, ako je napríklad odolnosť povrchu, zostávajú aj pri tejto povrchovej úprave zachované. A to je jedným z dôvodov, prečo je leštená nerez tak obľúbené či už v interiéroch či exteriéroch.

V našom výrobnom programe ponúkame tri úrovne leštených povrchov je to Lesk, Zrkadlový Lesk, ktoré sa od seba líšia kvalitou lesku. S kvalitou je spojená predovšetkým náročnosť prodevení, čo sa patrične premieta aj do cien leštených povrchov. Viac sa môžete dočítať tu: https://www.frunek.eu/vyrobny-program

"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."

Read more: Leštenie nerezovej ocele

  • Hits: 3838

Čistenie mosadze

Čistenie mosadze

Pozoruhodná oranžovo-zlatá farba je spôsobená kombináciou medi a zinku. Táto neobvyklá farba sa tak ochotne používa pri výzdobe domov a bytov. V dôsledku oxidácie sa na mosadzných predmetoch objavuje zelenošedý povlak, ktorému sa chceme vo väčšine prípadov vyhnúť.
Na trhu nájdeme profesionálne čističe. O kovové predmety sa však dá postarať aj látkami bežne používanými v domácnosti. Predovšetkým kuchyňa a kúpeľňa sú plné ľahko prístupných a ľahko použiteľných zdrojov. Ako teda čistiť mosadz v domácom prostredí? Môžete vyberať z klasických kombinácií používaných v domácnosti, ako sú ocot a jedlá sóda, citrónová šťava či len mydlová voda a handričku. Je však potrebné rozlíšiť, či sa jedná o čistú mosadz alebo lesklou mosadz. V žiadnom prípade nie je vhodné pri čistení používať hrubú silu. Mohlo by dôjsť k zmene farby. S povrchom mosadzných predmetov je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne, pretože ide o mäkký kov náchylný k mechanickému poškodeniu. Preto je tiež vhodné zvážiť možnosť obrátiť sa s čistením na špecialistov.
Hlavnou špecializáciou našej firmy sú povrchovej úpravy nerezovej ocele. Podľa našich skúseností odporúčame niektoré výrobky vyrobiť z nerezového materiálu s lešteným povrchom a opatriť povlakom nitridom titánu. Jedná sa o chemicko-tepelný proces, kedy je dosiahnutá mechanicky odolného povrchu zlatistej farby, ktorá nemení svoj vzhľad, je na nerozoznanie od leštenej mosadze, nie je nutné ju lakovať a nevyžaduje už žiadnu ďalšiu údržbu.
"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."

Read more: Čistenie mosadze

  • Hits: 1436
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.