Renovace nerezové oceli

Renovace a čištění nerezové oceli

K renovaci nerezové oceli Vám velmi dobře poslouží přípravky InoxiClean. Pomáhají efektivně obnovit a udržovat povrchy např. z korozivzdorných ocelí, hliníku, mědi a dalších materiálů. Vybrat si můžete z několika různých druhů: InoxiClean Restore, InoxiClean Foam, InoxiClean Spray nebo také InoxiClean Chalk. Všechny tyto přípravky pro Vás má k dispozici firma Abrasiv

InoxiClean Restore

Díky tomuto přípravku můžete snadno odstranit stopy rzi, nečistoty nebo také mapy po chemickém čištění jak z nerezové oceli, tak i z hliníku nebo mědi. Díky němu budete schopni navrátit zpět původní vzhled materiálu. Navíc se jedná o 100% biologicky odbouratelný výrobek. 

InoxiClean Foam

Tato víceúčelová pěna čistí nerezové povrchy s vysokým leskem a je možné ji použít i na další leštěné povrchy. Dále také odstraňuje nečistoty, zbytky olejů nebo otisky prstů. To vše snadno a bez škrábanců.

InoxiClean Spray

Tento sprej je vhodný pro čištění matných povrchů nerezových ocelí, kovů a lamináty nebo keramických dlaždic apod. To vše jednoduše a bez poškrábání. Dále také zajišťuje hladký, dokonalý povrch a vytváří tenký ochranný film, který ochraňuje povrch materiálu a zabraňuje jeho dalšímu znečištěním.

InoxiClean Chalk

Jedná se o čistící a leštící prášek jenž se uplatňuje zejména v konečné fázi výroby povrchů. S jeho pomocí odstraníte zbytky olejů a otisky prstů z vyletěného obrobku snadno a také bez škrábanců. Tento prášek se také používá v kombinaci s mikrovláknem.

Číst dál: Renovace nerezové oceli

  • Přečteno: 8528

Čištění nerezové oceli

Čištění nerezové oceli

Mezi přední vlastnosti nerezové oceli patří dlouhá životnost a nenáročnost na údržbu, proto není potřeba nerez spaciálně udržovat. Materiál příslušné třídy, odolávající korozi s příslušnou povrchovou úpravou se používá spolu s vhodnými detaily designu a adekvátním plánem údržby. Důležité aspekty výběru materiálu, výroby, svařování a údržby jsou vždy k dispozici u výrobců nerezové oceli. Je proto zásadní volit vhodnou třídu materiálu dle požadavků výsledného produktu.
Běžné omývání nerezové oceli saponáty s následným oplachováním vodou a vysušením utěrkou je dostačující k udržování estetického vzhledu povrchu. Záleží samozřejmě na estetických požadavcích, umístění a četnosti čištění povrchu. V žádném případě není možné k čistění povrchu používat brusné materiály jako například drátěnou vlnu. Pokud je nutné čisti silně zanesený povrch je dobré obrátit se na pomoc odborníků.
V případě umístění nerezové oceli ve venkovních prostorách je třeba myslet na to, že spáry a vodorovné linie povrchové úpravy akumulují nečistoty ze vzduchu, což není žádoucí. Dešťová voda pomáhá čistit nerezovou ocel a její modelovaná nebo jednosměrná povrchová úprava by tedy nejlépe měla liniemi směřovat kolmo dolů, k volnému stékání dešťové vody.

V našem výrobním programu nabízíme strojní i ruční broušení či leštění. O vhodnosti volby druhu povrchové úpravy Vám rádi poradíme, více o našem výrobním programu se dočtete zde: https://www.frunek.cz/vyrobni-program

"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

  • Trubky

    od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
  • Jekle

    od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
  • Hranoly

    od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
  • Plochá ocel

    od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
  • L profil a T profil

    od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
  • Kruhová ocel

    od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.

Číst dál: Čištění nerezové oceli

  • Přečteno: 9663

Zlacení

Zlacení mosazi a železa

Proces zlacení probíhá na zlatící lince AURUNA 556, která je jednou z nejlepších PCL linek v Evropě. Mohou se zde pozlatit jak díly z mosazi, tak také ze železa. Standardně se nanáší vrstva zlata o tloušťce 0,2 μm, je však možné nanést vrstvu až o tloušťce 10 μm a to i s vysokou lesklostí.Tento typ zlacení je vhodný jak pro dekorativní, tak také pro technické účely. Zlacení na lince AURUNA 556 také zajišťuje garanci stálosti vrstvy zlata ve standardních podmínkách interiérů.

Největší výhody zlatící linky AURUNA 556

Nejvyšší čistota - většina zlatících lázní využívá legující prvky, jejichž účelem je zvýšení tvrdosti zlatého povrchu. Tím se však snižuje čistota zlata. Proto je velkou výhodou této zlatící linky to, že dokáže dosáhnout stejné tvrdosti povrchu bez použití legovacího prvku. Proto je zlato stále v té nejvyšší čistotě 24 karátů. Dosahuje tak nejvyšší třídy podle US normy.

Nejvyšší tvrdost - Linka je schopna dosáhnout nejvyšší třídy tvrdosti podle US normy bez využití legujících prvků.

Největší rozměry dílů - díky větším rozměrům linky 1500 x 1100 x 300 mm (d x hl x š) je možné zpracovat rozměrnější díly.

Záruka vrstvy zlata - je možné ověřit kvalitu vrstvy zlata pomocí RTG katalyzátoru. Zákazník poté dostane podrobný protokol s výsledky kontroly a naměřenými vrstvami zlata.

Proces zlacení na lince AURUNA 556

Odmaštění a poniklování dílů - Nejprve dojde k odmaštění dílů. Následně se nanese vrstva niklu, která má tloušťku mezi 10 - 15 μm. Díky tomuto procesu se zvýší přilnavost Au a sníží se porozita povrchu.

Zlacení - Zlacení probíhá pomocí elektrolytického nanášení vrstvy Au. Tloušťka vrstvy se pohybuje mezi 0,2 μm až 10 μm.

Oplach a sušení - Po každém z provedených kroků následují oplachy. Po závěrečném oplachu ještě dojde k osušení dílů.

Analýza spektrometrem - U každé vsázky se kontroluje vrstva Au na 1 dílu minimálně na 3 bodech. Analýza probíhá pomocí ručního analyzátoru DELTA se zabudovanou RTG lampou pro materiálovou identifikaci kovů a slitin. Jedná se o rychlou, přesnou a nedestruktivní analýzu vrstvy Au.

Lakování vypalovacím lakem - Lakují se díly pouze do 1 μm Au. Při větší vrstvě má zlato schopnost se samo ochránit, proto není tohoto kroku třeba. Lak se vypaluje na 130 ℃.

Nejvyšší čistota a tvrdost podle US normy

Vlastnosti zlaticí linky PCL

  • AURUNA 556

  • Barva (odstín)

    Srovnatelná s PCL původní

  • Čistota Au

    99,90 %

  • Ryzost Au

    24 karátů

  • Hustota Au

    19 g/cm3

  • Legující prvek

    NENÍ

  • Tvrdost v HV

    250

  • Max. tloušťka nanášené vrstvy

    10 μm

  • Rozměry (d x hl x š)

    1500 x 1100 x 300 mm

Tvrdost - porovnání mezi HK a HV_ 201 HK = 188 HV

Ryzost Au - 1 karát = 1/24 hmotnostního podílu zlata, ryzost čistého Au tedy definováno jako 24 karátů

US norma ASTM B 488

  • Třída

    Čistota (poměr AU v %)

  • I.

    99,70

  • II.

    99,00

  • III.

    99,90

  • Třída

    Tvrdost v HK

  • A

    Max. 90

  • B

    91 - 129

  • C

    130 - 200

  • D

    201 +

Číst dál: Zlacení

  • Přečteno: 6184

Čištění mosazi

Čištění mosazi

Pozoruhodná oranžově-zlatá barva je způsobena kombinací mědi a zinku. Tato neobvyklá barva se tak ochotně používá při výzdobě domů a bytů. V důsledku oxidace se na mosazných předmětech objevuje zelenošedý povlak, kterému se chceme ve většině případů vyhnout.
Na trhu nalezneme profesionální čističe. O kovové předměty se však lze postarat i látkami běžně používanými v domácnosti. Především kuchyň a koupelna jsou plné snadno přístupných a snadno použitelných zdrojů. Jak tedy čistit mosaz v domácím prostředí? Můžete vybírat z klasických kombinací používaných v domácnosti, jako jsou ocet a jedlá soda, citronová šťáva či jen mýdlová voda a hadřík. Je však potřeba rozlišit, zda se jedná o čistou mosaz nebo lesklou mosaz. V žádném případě není vhodné při čištění používat hrubou sílu. Mohlo by dojít ke změně barvy. S povrchem mosazných předmětů je třeba zacházet velmi opatrně, neboť se jedná o měkký kov náchylný k mechanickému poškození. Proto je také vhodné zvážit možnost obrátit se s čištěním na specialisty.
Hlavní specializací naší firmy jsou povrchové úpravy nerezové oceli. Dle našich zkušeností doporučujeme některé výrobky vyrobit z nerezového materiálu s leštěným povrchem a opatřit povlakem nitridem titanu. Jedná se o chemicko-tepelný proces, kdy je dosaženo mechanicky odolného povrchu zlatavé barvy, která nemění svůj vzhled, je k nerozeznání od leštěné mosazi, není nutné ji lakovat a nevyžaduje již žádnou další údržbu.
"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

  • Trubky

    od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
  • Jekle

    od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
  • Hranoly

    od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
  • Plochá ocel

    od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
  • L profil a T profil

    od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
  • Kruhová ocel

    od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.

Číst dál: Čištění mosazi

  • Přečteno: 2397
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.