Leštenie mosadze

Mosadz je zliatina medi a zinku (obsahuje až 40% zinku), môže však obsahovať aj iné kovové prísady, ako napríklad olovo, hliník, cín, mangán, železo, chróm či kremík.
Mosadz je pre svoje jedinečné vlastnosti veľmi obľúbená pri tvorbe doplnkov interiérov domov a bytov. Má široké uplatnenie v dizajne, umení, architektúre, ale aj v iných odboroch priemyslu.
Mosadz je možné leštiť, kefovať aj chemicky upravovať - patinový. Leštením získame exkluzívny vzhľad, ktorý je však nutné pravidelne udržiavať alebo povrch opatriť lakom, čo má svoje nevýhody. Pokiaľ dôjde k poškodeniu laku, povrch začne oxidovať a postupne získava tmavšiu farbu - tzv.patinu.
Leštenie mosadze je náročný proces, ktorý vyžaduje znalosť technologických postupov. Pre perfektné finálny povrch je nutné vybrať správne brusivo, leštiace kotúče a pasty. Zásadné je odborná znalosť leštičky, ktorý podľa druhu mosadze, tvaru a rozmeru dielcov alebo výrobkov určí postup brúsenie a leštenie. Ak finálny povrch nebudeme lakovať, ale napriek tomu chceme udržať jeho lesklý zlatý vzhľad, je nutné povrch často leštiť špeciálnymi prostriedkami, ktoré sú na to určené.
Mosadz je mäkký kov, náchylný k mechanickému poškodeniu a oxidácii a je náročný na údržbu. Z týchto dôvodov odporúčame niektoré dielce z oblasti dizajnu, umenia ... vyrobiť z nerezového materiálu s lešteným povrchom a opatriť povlakom nitridom titánu. Jedná sa o chemicko-tepelný proces, kedy je dosiahnutá mechanicky odolného povrchu zlatistej farby, ktorá nemení svoj vzhľad, je na nerozoznanie od leštenej mosadze, nie je nutné ju lakovať a nevyžaduje už žiadnu ďalšiu údržbu.
"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.